خانه اخبارو مقالات

آرشیو اخبار سایت


معاملات آتی طلا در ساعات ابتدایی روز سه شنبه با تغییرات افزایشی کمی آغاز به کار کرده است، این در حالی است که تنها چند ساعت پیشتر رکورد هفت و نیم ساله قیمت طلا در سطح ۱۷۸۵دلار در هر اونس در معاملات آتی کومکس در ماه ژوئن شکسته شده بود.
به گفته یکی از تحلیلگران بازار طلا، به رغم وضعیت ناگوار ایجاد شده در اقتصاد جهانی، طلا تنها کالایی است که همواره مورد اقبال سرمایه‌گذاران است و پیش‌بینی می‌شود قیمت هر اونس طلای جهانی تا سال آینده از مرز ۲هزار دلار رد شود.
ساعت ها پس از آنکه دو گروه از فرمانداران ایالت های شرقی و غربی امریکا اعلام کردند، با تشکیل گروه های کاری محلی درصدد تصمیم گیری در این باره هستند که چه زمانی برای کم کردن محدودیت ها، پایان دادن به قرنطینه ها و بازگشایی اقتصادها امن است، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا که خواستار بازگشایی فوری اقتصادها در سراسر ایالات متحده است، در گفت و گوی خبری روزانه اش از کاخ سفید به شدت واکنش نشان داد و خود را قدرت مطلق در امریکا معرفی کرد و گفت، چنین تصمیم گیری هایی را او باید انجام دهد نه فرمانداران.
شیوع ویروس کرونا در جهان تعطیلی بسیاری از مشاغل و بیکار شدن میلیون ها نفر را بدنبال داشته است، اما افزایش ناگهانی تقاضا برای خرید اینترنتی، خدمات تحویل شرکت آمازون را رونق بخشیده است.