پیش بینی بورس چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ / روزهای رویایی نوسان گیری

 

به گزارش سرویس بورس اقتصادآنلاین؛ بورس روز سه شنبه معاملات نسبتا متعادلی را پشت سر گذاشت؛ وقتی صحبت از تعادل معاملات می کنیم منظورمان این است که بازار در طول معاملات روند با ثباتی را پشت سرگذاشت. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که در سه روز ابتدایی بازار، همواره شاهد چرخش روند معاملات در طول روز بودیم. اما اینبار جریان تقاضا در کل بازار از ثبات نسبی برخوردار بود.در نهایت شاخص کل افزایش حدود ۶ هزار واحدی را ثبت کرد و شاخص هم وزن نیز حدود ۳هزار واحد بالا آمد. ارزش معاملات خرد هم بالای ۳هزار میلیارد تومان بود.

اما آیا این با این روند معاملات می توان پیش بینی کرد که بورس دحقیقت این است که در شرایط کنونی این سناریو از احتمال کمی برخوردار است. به بیان دیگر چند متغیر وجود دارد که ادامه روند کم نوسان بازار را محتمل تر می کند؛ اول اینکه متغیرهای کلان اقتصاد و سیاسی به گونه ای نیست که بتوان نیروی خوبی را پشت بازار برای صعود قرار دهد. این موضوع در کنار شرایط تکنیکالی شاخص کل،‌صعود قوی شاخص کل را دورتر از قبل کرده است.

 
 

وباره جان گرفته است و منتظر روزهای سبز همانند آنچه در میانه های آبانهمانگونه که در گزارش های قبلی اشاره شد، روند چند هفته گذشته بورس هرچند بازار را از یک برزخ تمام عیار دور کرد اما حالا به نقاط مقاومتی رسانده که برای عبور از آن به افزایش محسوس تقاضا نیاز دارد که این مهم نیز در شرایط کنونی بعید به نظر می رسد.

فعلاً به نظر می رسد که معاملات از جنس نوسان گیری و کوتاه مدتی است و روند صعودی میان مدت از عهده این شرایط بر نمی آید.

پیش بینی بورس فردا

با توجه به روند معاملات سه شنبه،‌ به نظر می رسد که بورس فردا نیز معاملات نسبتا متعادلی را تجربه کند و شاید وزن تقاضا بیش تر از عرضه باشد. اما نزدیک شدن به محدوده مقاومتی شاخص کل ممکن است منجر به افزایش عرضه در میانه های بازار شود. موضوعی که معمولا در روزهای پایانی هفته از احتمال بالاتری نیز برخوردار است. تجربه کردیم، باشیم؟

;
دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه